قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / مقالات / امنیت / آیا در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم ؟

آیا در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم ؟

آیا در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم ؟Reviewed by سالار on Jan 6Rating: 5.0

سلام به همه ی همراهان

خوب امروز میخواهم راجب بیت کوین با شما صحبت کنم این حرف ها مخصوصا قسمت خودمونی نتیجه رسد چند ماهه من بر روی بیت کوین است البته اول باید معذرت خواهی کنم چون جند وقتیه که دیگه زیاد پست نمیزارم مشغله های کار جدیدم زیاد شده و فرصت مطلب نوشتن ندارم در حال گرفتن مجوز برای وب سایت هم هستم که مثل اینکه باید اسم وب سایت رو تغییر بدهم … در حال کار روی سرعت بارگذاری وبسایت و قالب جدید هم هستم پس به زودی با خبرهای خوبی باهاتون خواهم بود :))

مقدمه :

خوب بزارید به زبان کاملا ساده و خودمونی باهم حرف بزنیم و بحث کنیم :))

چند وقتی است که بحث بیت کوین بسیار داغ شده همه به دنبال سرمایه گذاری در بیت کوین هستد .. بعضیا افسوس میخورن که چرا قبلا سرمایه گذاری نکردن مخصوصا من :)) اگر قیمت های بیت کوین نگاه کرده باشید متوجه میشید که تا هفته قبل از کریسمس سال ۲۰۱۸ قسمت بیت کوین  به ۲۰۰۰۰$ هم رسید ولی یهویی افت کرد و به ۱۲۰۰۰$ هم رسید که ماشالله برخی به اصطلاح اقتصاد دان ها گفتند که حباب بیت کوین ترکید و سرمایه گزاری نکنید و …. ایا واقعا اینگونه بود ؟؟ اصلا ببینیم بیت کوین چیه …

بیت‌کوین چیست؟

بیت کوین یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملاً یجیتال را بوجود آورده است. این اولین شبکه پرداخت نقطه به نقطه تمرکز زدایی شده است که توسط کاربرانش بدون هیچگونه اختیار مرکزی و یا واسطه ای، نیرومند شده است. از نقطه نظر یک کاربر، بیت کوین بسیار شبیه پول نقد اینترنتی است. بیت کوین همچنین می تواند به عنوان مهمترینسیستم دفترداری با سه ورودی موجود بشمار آید.

سازنده بیت‌کوین کیست؟

بیت کوین اولین پیاده سازی یک مفهوم به نام “ارز سری” است که اولین بار در سال ۱۹۹۸ توسط وِی دای در فهرست ایمیل سایفرپانک ها، توصیف شده بود و بیان میکرد که این مفهوم، نوع جدیدی از پول است که برای کنترل تولید و تراکنشهای روی آن، بجای یک مرجع مرکزی، از رمزنگاری استفاده شده است. مشخصات اولین بیت کوین و اثبات مفهوم در سال ۲۰۰۹ توسط ساتوشی ناکاموتو در یک فهرست ایمیل رمزنگاری شده منتشر گردید. ساتوشی بدون آنکه چیز زیادی از خودش فاش سازد، پروژه را به اواخر سال ۲۰۱۰ موکول کرد. از آن موقع این جامعه بطور نمایی با توسعه دهندگان بسیاری که روی بیت کوین کار می کنند، رشد کرده است

گمنامی ساتوشی اغلب باعث نگرانی های ناموجهی می شود که بسیاری از آنها به فهم نادرست از طبیعت متن باز بیت کوین بر می گردد. پروتکل بیت کوین و نرم افزار بصورت باز منتشر شده است و هر توسعه دهنده ای در هر کجای گیتی می تواند کد آنرا بازبینی کرده و یا نسخه تغییر یافته نرم افزار بیت کوین مخصوص خودش را بسازد. تاثیر ساتوشی نیز مانند توسعه دهندگان کنونی، محدود به تغییراتی بود که از دیگران اقتباس می کرد و بنابراین بیت کوین را کنترل نمی کرد. امروزه هویت مخترع بیت کوین به خودی خود احتمالاً مانند هویت شخصی است که کاغذ را اختراع کرده بود.

چه کسی شبکه‌ی بیت‌کوین را کنترل می‌کند؟

هیچکس مالک شبکه بیت کوین نیست، درست همانطور که هیچکس صاحب تکنوژیی که در ورای ایمیل است، نیست. این کاربران بیت کوین در سراسر جهان هستند که آنرا کنترل می کنند. توسعه دهندگان بیت کوین اگرچه نرم افزار آن را بهبود می بخشند ولی نمی توانند تغییری را بر پروتکل بیت کوین تحمیل کنند،، چرا که هر کاربری آزاد است که نرم افزار خود و نسخه ای که خود می پسندد را استفاده کند. تمامی کاربران، برای اینکه با یکدیگر سازگار بمانند باید از نرم افزاری استفاده کنند که از همان قواعد پیروی می کند. بیت کوین تنها بشرط اجماع کامل بین تمامی کاربران، می تواند بدرستی کار کند. بنابراین تمامی کاربران و توسعه دهندگان انگیزه قوی برای حفظ این اجماع را خواهند داشت.

بیت‌کوین چگونه کار می‌کند؟

از دید کاربر، بیت کوین چیزی بیش از یک اَپ روی گوشی تلفن همراه و یا یک برنامه کامپیوتری که یک کیف پول بیت کوینی شخصی برایش تهیه کرده و به کاربر اجازه می دهد تا با آن به ارسال یا دریافت بیت کوینها بپردازد، نیست. برای بیشتر کاربران، روش کار بیت کوین در همین حد است.

در پشت این پرده، شبکه بیت کوین یک دفتر کل عمومی به نام “زنجیره بلاک” را به اشتراک گذاشته است. این دفتر کل شامل تمامی تراکنشهایی است که تا کنون پردازش شده است و به کامپیوتر کاربر اجازه می دهد تا درستی هر تراکنش را بیازماید. اعتبار هر تراکنش به وسیله امضای دیجیتالی مربوط به آدرس های ارسال، محافظت میشود و به همه کاربران اجازه میدهد تا بر ارسال بیت کوینها از آدرسهای بیت کوینی خود، کنترل کامل داشته باشند. افزون بر این، هر کسی می تواند تراکنشها را با استفاده از توان محاسباتی سخت افزاری که ویژه این کار است، پردازش کرده و برای این سرویس، بیت کوینهایی را هم به عنوان جایزه بدست آورد. به اینکار اصطلاحاً “استخراج” می گویند. برای دانستن مطالب بیشتری در مورد بیت کوین به صفحه اختصاصی و برگه اصلیمراجعه کنید.

آیا مردم واقعاً از بیت‌کوین استفاده می‌کنند؟

بله. تعداد روزافزونی از کسب و کارها و افراد از بیت کوین استفاده می کنند. این کسب و کارها ممکن است کسب وکارهایی بصورت رو در رو با مشتری باشد، مانند رستورانها ، آپارتمانها، دفاتر حقوقی و یا سرویسهای آنلاین مانند Namecheap، WordPress، Reddit و یا Flattr. بیت کوین اگرچه پدیده ای نسبتاً جدید بشمار می آید، اما به سرعت رو به رشد است. در پایان آگست ۲۰۱۳، ارزش تمامی بیت کوینهای در گردش بالغ بر ۱٫۵ میلیارد دلار امریکا بود و ارزش بیت کوینهایی که روزانه مبادله می شد، به میلیونها دلار می رسید.

Screenshot

چه چیزی بهای بیت‌کوین را تعیین می‌کند؟

بهای بیت کوین با قانون عرضه و تقاضا معلوم می شود. با افزایش تقاضا برای بیت کوین، بهای آن نیز افزایش می یابد و با کاهش تقاضا، از بهای آن کاسته می شود. تعداد بیت کوینهای در گردش محدود است و بیت کوین های جدید با نرخی کاهنده و قابل پیش بینی تولید می شوند که به این معنی است که تقاضا باید تابعی از این سطح تورم باشد تا بتواند قیمت را ثابت نگهدارد. چون بازار بیت کوین در مقایسه با آنچه باید باشد، هنوز کوچک است، بنابراین، برای بالا و پایین رفتن قیمت بازار نیاز به مقدار چشمگیری پول نیست و در نتیجه قیمت بیت کوین هنوز بسیار متغیر است.

بهای بیت‌کوین، ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵
chart

آیا بیت‌کوین می‌تواند ارزش خود را از دست دهد؟

بله.تاریخ پر است از ارزهایی که ورشکست شدند و دیگر استفاده ای از آنها نمی شود مثلاً مارک آلمان در دوران جمهوری ویمار و اخیراً نیز دلار زیمبابوه. اگر چه که شکست ارزهای قبلی معمولاً به دلیل تورم زیاد بود که غیرممکن است برای بیت کوین اتفاق بیفتد، ولی همواره احتمال شکستهای فنی، ارزهای رقیب، مسایل سیاسی و جز آن وجود دارد. یک قاعده سرانگشتی ساده می گوید که هیچ ارزی را نباید مطلقاً ایمن از ورشکستگی یا شرایط دشوار دانست. بیت کوین در طی سالها پس از آغاز به کارش، ثابت کرده که قابل اعتماد است و پتانسیل زیادی برای رشد دارد. اما هیچکس در آن موقعیت نیست که بتواند آینده بیت کوین را پیش بینی کند.

برای اطلاعات بیشتر به لینکی که پایین صفحه گذاشتم مراجعه کنید .. 

 

خودمونی…

خوب اینها رو از سایت bitcoin.org برداشتم که شما میتوانید ادامه مطالب رو تو خود این سایت بخونید اما به نظر من میتوان بیت کوین را به طور تقریبی پیش بینی کرد ب عنوان مثال برای عید قابل پیش بینی بود که بی کوین پایین می اید چون بسیاری از امریکایی ها از بیت کوین استفاده میکنند وقتی فروش بیت کوین زیاد شود خوب مقدار بیت کوین در بازار هم زیاد می شود پس قیمت بیت کوین کاهش پیدا میکند … در حال حاضر میتوان پیش بینی کرد قیمت هر بیت کوین در سال اینده به ۳۶۰۰۰$ تا ۵۰۰۰۰$ هم برسد .. در مورد افت بیت کوین صد درصد هیچکس نمیخواهد این ارز کم ارزش شود مخصوصا مسئولان این ارز ولی باید ریسک این ارز رو پذیرفت از طرفی هم در ایران زمزمه هایی به گوش میرسد مبنی بر اینکه بانک مرکزی این ارز را غیر قانونی اعلام کند ولی در حال حاضر که من این مطلب رو مینویسم این ارز نه قانون و نه غیر قانونی اعلام شده و بانک مرکزی در این باره سکوت کرده است و البته بیت کون را اصلا ارز به حساب نمی آورد :)) پس ریسک ان در ایران دو برابر است

همچنین فروشندگان بیت کوین در ایران که عمدتا واسطه هستند و شما برای خرید بیت کوین باید قیمت بیشتری رو پرداخت کنید و با قیمت کمتری بفروشید یعنی به محض خرید ۱ بیت کوین شما با ضرری حدودا ۱۰ میلیون تومانی مواجه میشید پس باید فکر خرید و فروش روزانه را از ذهن خودتون بیرون کنید همینطور خرید بیت کوین در ایران بسیار سخت است چون به دلیل زیاده خواهی دلالان نمیتوانید مقدار بیت کوین مورد نظرتون رو خریداری کنید .

در اخر به نظر من بیت کوین اگر با چاشنی شانس همراه باشد میتواند برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب باشد ولی باید ریسک پذیر باشید و اگر ریسک پذیریتون جواب داد میتوانید سود کلانی بکنید و تحول زیادی رو تجربه کنید … شاد باشید

 

همه چیزهایی که درمورد بیت کوین باید بدانید

مطلب پیشنهادی

بدون ثبت نام به وب سایت و انجمن‌ ها وارد شوید

بدون ثبت نام به وب سایت و انجمن‌ ها وارد شویدReviewed by سالار on Jul …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
در خبرنامه ما عضو شوید

در خبرنامه ما عضو شوید

در خبرنامه ما عضو شوید تا بهترین پست هفته مارو در ایمیل خودتون دریافت کنید :)

تبریک ! شما عضو خبرنامه ما شدید